UncategorizedŞans Noktası (Part of Fortune) Nasıl Kullanılır?

Nisan 9, 2021by admin0

Bu nokta, doğum saatinin kesinliğiyle alakalı olduğu için şans noktanızı iyi hesaplamalı ve bulunduğu yeri çok iyi çözümlemelisiniz. Arap astrologlar için şans, dünya nimetleri ve para olduğu için şans noktası, para kaynaklarının ve bereketin artışı ile alakalıdır.

Mesela, Şans noktanızın derecesinin +‐ 5 derece yakınında oluşacak Yeni Ay ve Dolunaylar, Şans noktanız üzerinden geçen kuvvetli bir Venüs, bir Jüpiter, kavuşumlar (60‐120’ler de iyidir.) size para kazandıracaktır. Ve bunlar sizin maddi ve ekonomik olarak daha iyi bir noktaya gelmenize sebebiyet verir.
Dolayısıyla, Şans Noktasını doğru hesaplayabilmeniz önemlidir. Şans Noktası bereketli burçlarda olanların işi daha kolaydır. Şans Noktası’nın kıstırılmış burçlarda olması etkisini düşürür. Güzel açılar aldıysa kıstırılmış olsa da farketmez. Şans Noktası’nın 0‐5 derece orb içinde Venüs, Jüpiter ve Satürn’den kare ve karşıt açı almış olması, bereketi her zaman düşüren önemli bir etkidir. Şans Noktası aslıda, şansı ve parasal kaynakları temsil ettiği için aslında buradaki gezen geçişleri sizi paraya götürecek insanların, olayların kavramların ne zaman ve ne şekilde karşınıza çıkacağını göstermesi açısından önemlidir.
Doğum haritanızda Şans Noktanızın kesin derecesini biliyorsanız, Güneş Şans Noktanız ile kavuştuğu hafta maddi bereketiniz artacaktır.
Şans Noktası, Güneş, Ay ve Yükselen burcun ortak olarak hesaplanmasıyla bulunduğu için bu Nokta’nın üzerindeki Güneş, bunu açıkça etki altında bırakır.
Unutmayın ki; Güneş tüm transit etkilerinde, kavuşumda bulunduğu tüm gezegenlere güç verir, karşıtlarında ise ondan bir güç alır. Dolayısıyla, Güneş’in Şans Noktası ile kavuşumları para kazandırırken, karşıtları ise parasal kaynaklarınızda direkt bir kayba sebebiyet vermezken kazandığınız paranın bereketinin düşmesine sebep olur. Güneş, Şans Noktası’na geldiği hafta güç verir. İşte bu nedenle doğum saatini hesaplamak için bunoktayı kullanabilirsiniz. Uranüs gibi bir gezegenle birleştiğinde ise ani kazançları ve kayıpları gösterir.
Doğum haritanızdaki gizli hazine Şans Noktanızdır. Çoğunlukla bereket veren gezegenler (Venüs,Jüpiter, Güneş, Ay) bu noktayı aktive eder. Tabii ki karşıtları da bereketi düşürür. Örneğin bir VenüsKarşıtlığında da para gelebilir ama bu açı bereketi düşürür.
Bu nokta çok gizemli bir noktadır ve kavuşumda olan gezegenlere göre farklı farklı etkileri vardır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Web Design by Volkan TURHAN info@volkanturhan.kim 2021

Telefonla Ara